Význam vody a její kvality v lidském organizmu
Náš lidský organizmus pozůstává ve středním věku ze 70% z vody. V kojeneckém věku je tento podíl vody cca 80% a v pozdním stáří cca 60%. Na základě tohoto velkého poměru je zřejmé, jak je voda pro náš organizmus důležitá.
Přes tělesnou vodu uvnitř buněk jakož i mimo buňky probíhají prakticky všechny tělesné procesy. Voda slouží jako vodič tepla, jako transportní prostředek, jako rozpouštědlo, jako nárazníkový systém, jako vyrovnávač teploty,ale hlavně jako čistící prostředek. Používáme-li vodu znečištěnou, přemineralizovanou, dochází pozvolna k otravě a zanášení organizmu. Důsledkem je oslabování imunitního systému, vznik cévních a nádorových onemocnění a jiných závažných chorob.
Základem dobrého zdraví je tedy používat vodu čistou, bez jakýchkoliv chemických, bakteriálních a jiných příměsí. Z výše uvedených důvodů jasně vyplývá nutnost kontroly pitné vody!
Základním měřítkem čistoty a kvality vody je její vodivost, nebo-li konduktivita. Čím větší je vodivost vody, tím více nečistot voda obsahuje!
O působení a vlivu měrné vodivosti na lidský organizmus informuje níže uvedená tabilka:
